OKRĘG TRZECI

Aleje, Osiedle Manhattan i Broadway, Osiedle Korczaka i Podlesie

1

Damian Rutkowski

Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej odpowiedzialny za funkcjonowanie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydziału Komunikacji i Drogownictwa, Wydziału Ekologii i Rolnictwa oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także za nadzór i współpracę z miejskimi zakładami i spółkami komunalnymi. Rocznik 1978, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W Urzędzie Miejskim od 2006 roku. Koordynował prace związane z wdrożeniem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, systemu dopłat do wymiany pieców oraz ogólnodostępnego systemu badania jakości powietrza. Inicjator opracowania polityki mieszkaniowej, zakładającej powołanie TBSu, budowę nowych mieszkań komunalnych i uruchomienie Społecznej Agencji Najmu. Pomysłodawca ujednolicenia w całym mieście mebli miejskich i elementów małej architektury.

2
Krystyna Stępień

Całe swoje życie poświęciła pracy z młodzieżą. Wieloletni dyrektor SP nr 8, a obecnie radna Rady Miejskiej i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej. Członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego i dąbrowskiej Rady Pożytku Publicznego.

3
Grzegorz Przewieźlik

Radny Rady Miejskiej obecnej kadencji, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 13. Mieszkaniec Manhattanu i autor wielu projektów Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

4
Iwona Kiernożycka

Dąbrowianka od urodzenia, socjolog z wykształcenia, społecznik z wyboru. Zastępca dyrektora DPS Pod Dębem, założycielka i prezes Stowarzyszenia Razem w Przyszłość, szefowa Klubu Seniora i Juniora Manhattan, Klubu Seniora Złota Jesień.

5
Piotr Seremet

Od zawsze zaangażowany w życie Dąbrowy Górniczej. Najpierw jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, potem jako założyciel Stowarzyszenia Aktywna Dąbrowa. Animator zachęcający do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także animator dzielnicowy Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

6
Joanna Gwiazda

Od urodzenia związana z Dąbrową Górniczą. Jej życiową pasją jest fizjoterapia i rehabilitacja, w której spełnia się prowadząc prywatny gabinet rehabilitacyjny. Związana także ze Środowiskowym Domem Pomocy Społecznej, gdzie zajmowała się osobami potrzebującymi pomocy.

7
Piotr Wiśniewski

Od lat zaangażowany w działania na rzecz Dąbrowy Górniczej poprzez promocję miasta, rozwój sportów ekstremalnych, pracę z trudną młodzieżą. Człowiek pełen pasji i zaangażowania w projekty miejskie i ogólnopolskie oraz promotor aktywnego trybu życia.