OKRĘG DRUGI

Centrum, Dziewiąty, Korzeniec, Łęknice, Marianki, Osiedle Adamieckiego, Piekło, Ratanice, Reden, Staszic, Trzydziesty i Zielona

1

Agnieszka Pasternak

Dąbrowianka od pokoleń, prawniczka i nauczyciel akademicki. Osoba aktywna, chętnie uczestnicząca w życiu społecznym. W latach 1997-2005 posłanka na Sejm III i IV kadencji. Od 2006 r. radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej i jej Przewodnicząca.

2
Robert Kazimirski

Radny dąbrowskiej Rady Miejskiej obecnej kadencji. Od 1989 roku zawodowo związany z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Wychował się przy ul. Konopnickiej, ale od wielu, wielu lat mieszka na Łęknicach, gdzie udziela się w budżecie partycypacyjnym.

3
Kamila Szczerek

Choć urodzona w Zakopanem, całe życie związała z Dąbrową. Najpierw jako nauczyciel, potem przedsiębiorca, a obecnie wicedyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

4
Łukasz Kolber

Pozarządowiec z krwi i kości, entuzjasta społeczeństwa obywatelskiego. Prezes i założyciel 2 świetlic środowiskowych, inicjator Dąbrowskich Poradni Prawnych i przewodniczący prezydium Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Za swą działalność wielokrotnie wyróżniany, m.in. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF.

5
Renata Witas-Osuszek

Rodowita dąbrowianka. Rodzinnie związana z Trzydziestym, zawodowo z Redenem. Wieloletni nauczyciel oraz dyrektor SP nr 20. Członkini Dąbrowskiego Forum Kobiet. Społeczniczka i działaczka ZNP.

6
Jerzy Zawarczyński

Całe życie zawodowe związany z oświatą. Wieloletni dyrektor szkoły, naczelnik Miejskiego Centrum Oświaty w Dąbrowie Górniczej i Śląski Wicekurator Oświaty w Katowicach.

7
Angelika Walenciak

Związana z Dziewiątym specjalistka zajmująca się Europejskim Funduszem Spójności. Po godzinach „Rusza Dąbrowę”, zachęcając w internecie mieszkańców do aktywnego wypoczynku i korzystania z rekreacyjnego potencjału naszego miasta.